Mor Payetli Midi Boy Elbise Dikimi

Cumartesi, Mart 30, 2019

dikiş-elbiseler-dikiş blogu-payetli elbise-kalem etek elbise dikimi

       Geçen yıl öğrencilerimin mezuniyet gecesi için diktiğim kalem etek elbise çok beğenilmişti. İnsanın kendi ürettiğini severek giymesi de çok ayrı. Aslında bir o kadar da kolay diktiğim sadece farklı bir kol kesimi yaptığım bu elbisenin dikiş ayrıntıları postun devamında.     Kalıba gelince aslında yine uyarlama. Ama siz 2012 Kasım ayı Burda dergisindeki 122 nolu modelden yapabilirsiniz. Ben sadece alt etek kısmını bu kalıptan çıkardığım için üst kısmı kendi temel bluz kalıbından çıkardım. Kol kesimi için bir kalıbım yok ama böyle dik duran bir kol aradığım için pinteresti baya araştırıp kendime göre kol kesimini de uyarladım. Sanırım resimlerdeki kesim aşaması size kol hakkında detaylı bilgiyi sağlayacaktır.

   Arkadan gizli fermuarlı bebe yaka bu elbisenin kumaşı kadife kumaş üzerine payetli olduğu için de hafif likrası var. Bu da giyimini kolaylaştırıyor ve rahat olmasını sağlayıp, şıklığınıza şıklık katıyor. Mor efsane bir renk olduğuna göre, payetli ile de birleşince ortaya böyle harika bir tasarım çıkıyor bence. Elbise payetli olduğu için elbise modelini olabildiğince düz tuttum, çünkü kumaş tek başına çok hareketli zaten. Model kaldırmaz çok. Arkada 10cm kadar yırtmacı olan bu elbise kalem etek moduna yakışan uzunlukta, yani midi boy.

   Umarım elbiseyi beğenmişsinizdir. Değerli yorumlarınızı buradan ya da instagramda @nilgun_ozen_aydindan yapabilirsiniz. Sevgiler...


dikiş-elbiseler-dikiş blogu-payetli elbise-kalem etek elbise dikimi

dikiş-elbiseler-dikiş blogu-payetli elbise-kalem etek elbise dikimi

kol kesimi

dikiş-elbiseler-dikiş blogu-payetli elbise-kalem etek elbise dikimiAYNI KATEGORİYE AİT DİĞER YAZILARIM

2 comments

Popüler Yayınlar