Cildi Nemlendirmenin En Kolay Yolları

Pazar, Eylül 27, 2020


 

Cilt tipiniz ne olursa olsun her cildin düzenli olarak nemlendirilmeye ihtiyacının olduğunu bilmeniz gerekiyor. Genellikle sadece kuru bir  cilt yapısına sahip olanların nemlendirici krem kullanması gerektiği düşünülür. Oysa yağlı bir cilde sahip olsanız bile mutlaka düzenli olarak nemlendirici kullanmalı ve böylelikle cildinizin yaşlanma sürecini yavaşlatmalısınız. Bu noktada cildi nemlendirmenin en kolay yollarını merak edebilirsiniz.  Sizler için bazı önerilerimiz olacak.

Bu Yağlar Cildi Nemlendirir!

Bazı doğal yağlar cildinizi nemlendirmeniz için yeterli olabiliyor. Ancak bu yağları sadece cildinizin ihtiyaç duyduğu miktarda kullanmanız çok büyük bir önem taşıyor. Fazla miktarda kullanım ise  çeşitli cilt sorunları yaşamanıza yol açabilir.  Cildinizde sivilce ya da siyah nokta görünümü oluşabilir. Yine de denemek isterseniz aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

o   Hindistan cevizi yağı

o   Bebek yağı 

o   Zeytinyağı

o   Kastor yağı 

o   Jojoba yağı

o   Mineral yağı 

o   Susam yağı

Süt ve Bal Kullanın!

Eğer yağ dengesini ayarlamakta zorlanacağınızı  düşünüyorsanız bu durumda rotanızı süte ya da bala çevirmeniz gerekiyor. Süt ve bal cildi nemlendirmeniz için kullanabileceğiniz doğal ürünlerdir. Bunun için cildin kuru olan bölgelerine ya da tüm cildinize  süt ya da bal sürerek birkaç dakika masaj yapmalısınız. Sonrasında ılık su kullanarak cildinizi arındırın. Cildinizin kuruluk düzeyine bağlı olarak bu işleme her gün ya da 2  - 3 günde bir yapmanız gerekebilir.  Elbette cildinizi nemlendirmeden önce tamamen temizlediğinizden emin olmalısınız.

Doğal Nemlendirici Kremler En Kolayı!

Süt ya da bal kullanarak cilt masajı yapmak da size zor geliyorsa  bu durumda rotanızı hiç tereddüt etmeden Yves Rocher nemlendirici krem çeşitlerine çevirebilirsiniz. Markanın krem çeşitleri tamamen doğal bileşenler kullanılarak hazırlanıyor. İçerisinde uzun vadede cilde zarar verebilecek herhangi bir madde bulunmuyor. Dolayısıyla gönül rahatlığı ile tercih edilebilen krem çeşitlerini kullanıma sunduğunu söyleyebiliriz. Yves Rocher  internet sitesine tıklamanız durumunda her cilt yapısına uygun bir nemlendirici krem ürününü saniyeler içerisinde bulabilirsiniz. Gayet makul fiyatlar eşliğinde sipariş vererek seçtiğiniz ürünlerin çok kısa bir süre içerisinde ulaşmasını sağlamanız mümkün!AYNI KATEGORİYE AİT DİĞER YAZILARIM

0 comments

Popüler Yayınlar