Tüp Bebek Başarı Şansınızı Hesaplayın

Perşembe, Haziran 04, 2020
Eşinizle birlikte bir süredir çocuk sahibi olmak için uğraştıysanız ve başarılı bir sonuç elde edemediyseniz, muhtemelen tüp bebek tedavisi olmayı düşüneceksiniz. Yine de, pek çok çift için bu süreçte yardımcı üreme teknolojilerine başvurma kararı vermek zordur.
Özellikle de tüp bebek tedavisinin duygusal zorluğu ve maddi yükleri düşünüldüğünde, bu kararı vermek kolay olmayabilir. Ayrıca, başarılı bir sonuç elde edeceğinizin de garantisi yoktur. Peki, bir Tüp Bebek Başarı Şansı Hesaplama Aracı, sizin ve eşinizin mevcut durumuna göre başarılı bir sonuç elde etme şansınızı hesaplayabilir mi? Ve karar verme sürecinde size yardımcı olabilir mi?
Bir tüp bebek tedavisi döngüsünün başarısı, pek çok faktöre bağlı olarak değişmektedir.
Kadının ilerleyen yaşı, erkek ya da kadında mevcut kısırlık problemleri, daha önce geçirilen tüp bebek tedavisi döngüleri, bir tüp bebek tedavisi döngüsünde başarı oranlarını etkiler. Örneğin, kadının 35 yaşın üzerinde olması, bir tüp bebek tedavisinde başarı şansını önemli ölçüde düşürmektedir.
Bununla birlikte; sigara ve alkol kullanımı ya da beslenme düzeni gibi yaşamsal faktörler de tüp bebek tedavisi başarı şansı ile bağlantılıdır.
Bir Tüp Bebek Tedavisi Başarı Şansı Hesaplama Aracı; yardımcı üreme teknolojilerinden yararlanırken, tüp bebek tedavisi yöntemini mi yoksa farklı bir yöntemi mi tercih etmeniz gerektiğine karar vermenize yardımcı olabilir.
Sonuçta, tüp bebek tedavisi özellikle son yıllarda giderek artan sayıda çiftin çocuk sahibi olmasına yardımcı oluyor. Ancak, başarılı bir sonuç her durum ve her kadında mümkün olmayabilir. Bir Tüp Bebek Tedavisi Başarı Şansı Hesaplama Aracı, bilgiler doğru ve eksiksiz bir şekilde verildiğinde; bir doktora görünmeden önce, potansiyel başarı şansınızın belirlenmesine yardımcı olabilir. Hesaplama aaracına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Oranları Nasıl Hesaplanır?
Gerçekten de, bir Tüp Bebekte Başarı Şansı Hesaplama Aracı, bir tedavi döngüsünde başarı oranınızı belirlemenize yardımcı olabilir mi? Evet! Ancak, hiçbir hesaplama aracı birebir doğru oranı vermez. Bir hesaplama aracı, doğurganlığı ve tüp bebek tedavisinde başarıyı etkilediği bilinen temel faktörleri göz önünde bulundurur.
Elbette, bireyi tanımadığından ve bireysel faktörleri göz önünde bulundurmadığından, sonuçlarda farklılık olması da normaldir. Her çiftin tüp bebek tedavisi sürecinin bireysel ve farklı olacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle, Tüp Bebekte Başarı Şansı Hesaplama Aracı ile yapacağınız bir hesaplama ile elde edeceğiniz sonuç, umudunuzu kırmamalıdır.
Yaş, kısırlık problemleri gibi temel faktörlerin dışında; doktor seçiminizin de tüp bebek tedavisinin başarı şansını doğrudan etkilediğini unutmayın.
Tüp Bebekte Başarı Şansı Hesaplama Aracı İle Başarı Oranları Tahmin Etme
Bir Tüp Bebekte Başarı Şansı Hesaplama Aracı; tüp bebek tedavisi aracılığıyla canlı doğum elde etmenizin ne kadar mümkün olduğuna dair güvenilir bir ölçüm sağlamalıdır. Tabi ki, bireysel faktörler ve sağlık durumunuz ile, başarı oranlarının değişmesi mümkündür.
Tüp bebek tedavisinde başarı oranları; Tüp Bebekte Başarı Şansı Hesaplama Aracı’nda yer alan sorulara vereceğiniz yanıtlara bağlı olarak artabilir ya da azalabilir. Tüm sorulara aynı cevabı veren 30 ve 38 yaşındaki iki kadının başarı şansı önemli ölçüde farklılık gösterecektir.
Tüp Bebekte Başarı Şansı Hesaplama Aracı Nasıl Kullanılır?
Hesaplama aracı, genel olarak güvenilir kabul edilir. Yaş faktörü başta olmak üzere, bir tüp bebek tedavisi döngüsünün sonucunu etkileyebilecek önemli faktörlerle ilgili bir dizi soru ile sizi başarı oranınıza götürecektir.
Hesaplama aracında yer alan tüm soruları cevapladıktan sonra, hesaplama aracı tüm verileri toplar ve karşınıza bir başarı oranı çıkarır. Bu başarı oranında; kısırlığa neden olan faktörler, tüp bebek tedavisi geçmişi ve potansiyel tedavi senaryoları da etkili olabilir.
Tüp Bebekte Başarı Şansı Hesaplama Aracı’nı kullanmak için hangi bilgiler gerekli?
Hesaplama aracında, ilk olarak kadının yaşı hakkında bilgi vermeniz gerekiyor. Ayrıca, kısırlığa neden olabilen olası faktörler hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir. Tüp Bebekte Başarı Şansı Hesaplama Aracı’nın varsayımsal yanıtlarla doğru sonucu vermesi mümkün değildir. Varsayımsal yanıtmar, farklı sonuçları test etmek için kullanılabilir. Hesaplama aracını eksiksiz bir şekilde doldurmak için bilmeniz gerekenler şunlardır:
·         Kadının yaşı
·         Kadının boy ve kilosu
·         Daha önceki gebeliklerin sayısı
·         Geçmiş doğum öyküleri
·         Düşük sperm sayısı gibi erkeğe bağlı kısırlık problemlerinin varlığı
·         Endometriozis
·         PKOS Hastalığı ve diğer yumurtlama bozuklukları
·         Yumurtalık rezervlerinde azalma
·         Rahim miyomları
·         Kanser gibi hastalıkların varlığı
·         Tüplerle ilgili sorunlar
AYNI KATEGORİYE AİT DİĞER YAZILARIM

0 comments

Popüler Yayınlar