Salaş Ceket Dikimi

Çarşamba, Mart 21, 2018

diktiklerim-ceketler-kürk yakalı ceket dikimi-ceket dikimi-salaş ceket dikimi
    Dikiş dikmek için artık pek zaman bulamasam da azıcık bir fırsat bulduğumda hemen pratik birşeyler dikmek için işbaşına geçiyorum. Bu salaş ceket dikimi de oldukça pratik ve hızlı. Yaklaşık 1 saatin içinde herşey bitti (kesim, dikim, kürk yaka takımı gibi).   Aslında eteklik kumaş aldığım bu ceketin kumaşını, kürk yakayı hiçbir yere uyduramadığım için eşleştirdim. Kumaş çok az olduğu için ceketi oldukça salaş ve kısa kesmek zorunda kaldım. Kumaşım ince keçe gibi olduğu için kestiğim gibi dikip hiç etek uçlarını, kol ağızlarını kıvırmadım. Hem de bu salaş modele bu durum daha çok uydu. Olabildiğince geniş kestiğim bu ceketin kesimini, kumaşa nasıl yerleştirdiğimi sizin için kesim fotoğrafı üzerine çizdim. Sanırım görsel anlatımdan daha etkili oluyor.


   Normalde daha çok üzerime oturan ceketler dikerim. Ancak bu sefer işin kolayına kaçıp alelacele bir ceket dikmek istedim. Diğer diktiğim ceketleri görmek isterseniz blogun sağ tarafındaki kategoriler kısmından ceketler başlığına tıklayabilirsiniz. Bugüne kadar diktiğim ceket modellerini görebilirsiniz.

  Umarım beğenmişsinizdir. İnstagramdan takip edenler daha önce bu ceketi görmüşlerdi. Siz de @nilgun_ozen_aydin hesabından takip edebilirsiniz. İyi akşamlar...

diktiklerim-ceketler-kürk yakalı ceket dikimi-ceket dikimi-salaş ceket dikimi

dikiş blogu

diktiklerim-ceketler-kürk yakalı ceket dikimi-ceket dikimi-salaş ceket dikimiAYNI KATEGORİYE AİT DİĞER YAZILARIM

6 comments

 1. Dikişlerinizi çok özlemişim, ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 2. Ve Nilgün tekrar sahalarda...
  Ellerine sağlık, çok beğendim hem rengi hem modeli enfes...

  YanıtlaSil
 3. çok güzel olmuş Nilgüncüm çok da yakışmış eline sağlık..

  YanıtlaSil
 4. Elinize sağlık çok güzel olmuş

  YanıtlaSil
 5. Muhteşem olmuş yine Nilgün, kendi diktiklerin kesinlikle diğerlerinden hep bir adım önde! Ellerine sağlık, sevgiler!

  YanıtlaSil

Popüler Yayınlar