Estetikte Doğallık

Cumartesi, Ocak 21, 2017

  Geçtiğimiz haftalarda Dr. Gözde Kılıç''ın Estetik Merkezi'ndeydik. Estetik adına bilinen yanlışlar, uygulamalar üzerine çok güzel bir sohbetimiz oldu.
  Dr. Gözde Kılıç estetikte doğallığı savunanlardan. Bu konuda da işinde uzman. Bakın Dr. Gözde Hanım neler diyor:

·         2017 yılının ana akımı ; doğallık olacak.

·         Eski nesil, bıçak altına yatarken şimdi 30-45 yaş arasındaki kadınlar bunu “ifadesini kaybetmeden” anestezi almadan sağlamaya çalışıyor. Temel kural, yaşının iyisi olmak.

·         Barbie gibi burunlara, mankenler gibi incecik bellere küçük kalçalara sahip olamayacağımızı anladık. Daha doğrusu buna ihtiyacımız olmadığının farkındayız. Bu nesil, “insanların beni nasıl gördüğü değil, benim kendimi nasıl gördüğümle ilgilenmeliyim” diyor.

·         Artık insanlar büyük değişimlerden ziyade kendisini birkaç yaş daha genç gösterecek, yaşlanmasını yavaşlatacak operasyonlara yöneliyorlar.

·         Biz bu akıma bir isim koyalım fotoşop estetik diyelim..

·         Nedir mantığı, kırışıklarım azalsın, gözaltlarımın rengi açılsın, yüzüm aydınlık gözüksün, rengim daha canlı dursun…

·         Nedir bu operasyonlar ; PRP , mezoterapi, scarlett, carbon peeling, botoks, dolgu, radyo frekans.. vs…

·         Liposuction olmak 2017’de ihtiyaçlar halinde devam edecek. Kimse 20 kilo fazlasından liposuctıon ile kurtulmaya çalışmayacak ama orantısız bölgelerine müdahale etmek isteyecek. Önemli olan bu operasyonun da artık büyük ağrılar çekilmeden gerçekleştirilebiliyor olması…

·         Eskiden ne yapılırdı liposuction ile alınan yağlar kalçaya , dudaklara vs enjekte edilirdi.. 2017 süper kalçaların, mükemmel dudakların yılı olmayacak. Biz o yağları elleri gençleştirmede, genital bölgelerde, yüz orantısızlıklarını düzeltmede kullanacağız. İnsanlara bunu aşılayacağız.

·         Aynı bıçaktan çıkma burunları 2017 yılında istemiyoruz2015 yılında , en çok uygulanan ilk 5 işleme bir bakalım..

Amerikan Plastik cerrahi Derneği’nin araştırmalarına göre ;

Meme Büyütme
Liposuction
Burun
Göz Kapağı
Karın Germe en fazla uygulanan ameliyatlar…

Karın Germe neden çoğaldı onu da söyleyelim, tüp mide ameliyatlarının ayrılamaz bir parçası haline gelmesi bizim uygulamayı arttırmamızı da beraberinde getirdi.       İnstagramda  @nilgun_ozen_aydin


AYNI KATEGORİYE AİT DİĞER YAZILARIM

7 comments

 1. Very good post! Beautiful and stylish!
  I support you)
  please Support me by clicking on the links in this post if you will not be difficult! Thank you very much, kiss you!

  http://www.mirandabeautyworld.com/2017/01/zaful-dark-wash-frayed-floral.html

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar öncelikle yazınız çok güzel olmuş emeğinize sağlık ben de herşeyin doğalından yanayım. Tabiki belirli deformasyonlara müdahale edilsin fakat estetik yası git gide düşüyor malesef.

  YanıtlaSil
 3. Mesela Herkeste ayni burun var...fabrikadan çıkmış gibi. Doğal gibi durmuyor...

  YanıtlaSil
 4. Dogallik bence de en güzeli barbi olup ne yapacagiz.

  YanıtlaSil
 5. bir yüz germe yaptıracağım kesin önümüzdeki yıllarda ama o zaman kadar daha kolay ve doğal yöntemler bulunur diye umuyorum..

  YanıtlaSil
 6. Bence de doğal güzellik önemli. Yaşımızın olgun ama güzel görüntüsünü neden yok edelim ki :)

  YanıtlaSil

Popüler Yayınlar