BLOG YAZARLIĞINIZ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ (MİM)

Pazar, Şubat 28, 2016

 kaynak

   1 delinin günlükleri blogunun sahibi bir mim başlatmış. Sevgili blogger arkadaşım Sevdicann da beni mimlemiş. Bize de bu mimi cevaplamak düşer...

   
  1. Yakın çevrenizdeki insanlara blogunuzdan söz ediyor musunuz?
 Bahsetmez olur muyum hiç? Arkadaşlarımla ya da tanıdıklarımla muhabbetimizin arasında muhakkak benim blog hayatım da işin içine girer. Onlar bana nasıl gittiğini sorarlar. Bu durum en azından sohbet arasında da olsa blog hakkında konuşulduğunu gösterir. Ben de açıkçası blogumdan bahsetmekten keyif alıyorum. Sonuçta biz blog yazarları önemli bir iş yapıyoruz.


  2. Neden blog yazıyorsunuz?
  Blog yazmaya önce hobi olarak ve tabiki hobilerimi anlatarak başlamışken, şimdi bir işe dönüştü. Ama meşakatli de olsa ben bu işi çok seviyorum. Zaten blogumun bu derece ilerleyeceğini hiç düşünmemiştim. Yıllarca İngilizce Kaynak Kitaplar yazmıştım, yani bir yazarlık boyutum var. O işin jübilesini yaptım ve şimdi artık çok sevdiğim blog yazarlığını yapıyorum. Yaklaşık 10 yıl kitap yazarlığı yaptım. Dilerim blog yazarlığım onlarca yıl sürer...


  3. İlk yazınız ile en son yazdığınız yazı arasında ne gibi farklar var?
  İlk yazıma bakınca çok kısa ve duygu eksikliği var. Sanırım biraz acemilik, biraz çekingenlik ve biraz da yeni bir dünyaya açılmanın tedirginliği. Şimdi o kadar rahat ve mutluyum ki, blog 3. çocuğum gibi. Çok samimiyiz:)

   4. Blog yazmak normal yaşantınıza neler kattı?
  Blog yazmak çok ama çok şey kattı. Bir kere güzel dostluklar kattı, özgüven kattı, tasarım anlamında kendimi geliştirmeye yönlendirdi beni, birçok ürün deneyimi sağladım ve sağlamaktayım. Teknolojinin belini kırdım. Site açmak, o şablonu geliştirmek Google amcanın yardımıyla da iyice uzman oldum. Yaşantıma baktığımda blog hayatımın büyük bir parçası oldu.
 
  5. Yakın arkadaşlarınıza blog yazmayı önerir misiniz?
  Bu iş, çalışkanlık işi. Bu işi inanın herkes yapamaz. Dolayısıyla çalışkan ve sorumluluk sahibi arkadaşlara öneririm. İstikrar ve fedakarlık isteyen bir hayat.


   6. Hangi kaynaklardan  ilham alıyorsunuz?
   İlham hayatın her alanından alınır. Ben hayatım boyunca yeni birşeyler öğrenmekten, birşeylerden feyiz almaktan hiç çekinmedim. Öyle bir egom yok. Öğrenebilirim de, ilham da alabilirim. Biz insanoğlu öğrenmeye ne kadar açık olursak o kadar başarılı oluruz bence. Birçok blogger arkadaşımdan da çok şey öğrendim. Bir akşam birinin yemek tarifini yaptım, bir öğlen birinin kalıp çıkarışından esinlendim, bir gece birinin blog tasarımından yararlandım... Bu böyle devam edecek ve ben ilham almaktan ve öğrenmekten hiç bıkmıycam.

   7. Diğer blog sahipleri ile iyi iletişim kuruyor musunuz?
    Günlük birbirimizin sitelerine uğradığım blogger arkadaşlarım var. Bazılarıyla da etkinliklerde haşırneşir oluyoruz. İletişimsiz, birbirine desteksiz bu iş bu kadar güzel yürümez. Bu yüzden iletişim şart.

   8.  Rahatsız olduğunuz konular var mı?
   Bazen oluyor. Bencil ve göndermeli kişileri hiç sevmem. Eğer bir insanla problemin varsa onunla direk konuşmalısın ve sayfalarında herkese açık  olumsuz ve kötü cümleler olmamalı. Yani biz onu okumak zorunda değiliz. Bunu adap bozukluğu olarak düşünüyorum. Kibarlıktan ve olumlu insan olmaktan yanayım.

   Gelelim benim mimlediğim kişilere:
Sen yokken kaç kez kırmızı ruj sürdüm çok cici bir arkadaşımız. Ürün deneyimlerini çok güzel yazıyor.
Billur Craft beni en sık ziyaret eden ve beni hiç ihmal etmeyen bir blogger arkadaş. Çok güzel hobileri var.
Deryanın Spor Günlüğü çok sportif bir arkadaşımız. Kesinlikle bloguna takılmanız lazım zayıflamak istiyorsanız.
Audrey ise gördüğüm en çalışkan bloggerlardan. Kozmetik üzerine güzel yazıları var.
İstanbul Hanımefendisi çok renkli bir blogu var. Herşey bulabilirsiniz, tarifler, dekorasyon önerileri, alışveriş...
AYNI KATEGORİYE AİT DİĞER YAZILARIM

20 comments

 1. Güzel bir yazı zevkle okudum ve yeni bir blog yazarı olarak içinde kendimide buldum

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkür ederim sen de yaptığın icin, ilgin için. Keyifle okudum inan ki..

  YanıtlaSil
 3. Merhaba, çok güzel bir etkinlik olduğuna inanıyorum mim etkinliğinin. Bende bu etkinlik sayesinde tanıdım bloğunuzu. Aynı mimde yer alıyoruz. Sevdicann'a teşekkürler:) beninde yemek bloğum var yolunuz düşerse beklerim. Sizi ağırlamaktan mutluluk duyarım :) sevgilerimle..

  kurabiyecimiss.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. Çok tesekkur ederim bu konuda ikinci mimlenisim. Bu hafta yazacagim.

  YanıtlaSil
 5. Bende yapabilirmiyim bu mimi izin verirsen severek cevaplıyacağım:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabiki yapabilirsiniz. Ne demek, bilakis çok da memnun olurum. O zaman diyorumki sizi mimledim

   Sil
 6. çok güzel mim yazısı olmuş :) keyifle okudum

  YanıtlaSil
 7. Çok teşekkür ederim Nilgün Hanım :) Sizin tarafınızdan mimlenmek, düşünülmüş olmak çok güzel :)
  Blog yazmayı da çok güzel anlatmışsınız, gerçekten istikrar ve çalışkanlık istiyor :)

  YanıtlaSil
 8. Teşekkür ederim, çok mutlu ettiniz beni;) Sizi yazar olarak zaten tanıyordum,kitaplarınızı sınıfımda kullanıyordum, sonradan farkettim aynı kişi olduğunuzu;))
  Blogunuzu takip etmek benim için çok zevkli hem de çok şey öğreniyorum sizden..
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 9. Ben de bir kaç gün içinde yazacağım, ilk kez mimlendim heyecanlanlandım;)

  YanıtlaSil
 10. İyiki tanımışım dediğim blogger arkadışım...

  YanıtlaSil
 11. Bir gün birinin yazısının sonunda blog adımı görüp mimlenmek istiyorum. Çok gerçekçi ve samimi bir yazı olmuş. Keyifle okudum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nazik davetinize icabet ettim. Okumak isterseniz beklerim. :)

   Sil
 12. Ne hoş bir ara çok olurdu böyle mimler, yeniden başlamış :) Zevkle okudum, mesela bir dönem kitap yazdığınızı bilmiyordum değişik yönlerinizden birini daha öğrenmiş oldum.

  YanıtlaSil
 13. ah çok güzel yazarlık geçmişinin artıları da vardır mutlaka. açıkça gayet net anlatmışsın iyi oldu benim açımdan sevgiler ♥

  YanıtlaSil
 14. Bir an akaemisyen birisi mail atmıştı. Onun sorularını yazdığını düşündüm. Güzel cevaplamışsın. Ben google o kadar iyi bağ kuramadım. Olsun, blog tasarımı yapan arkadaşlarımız var. Onların ellerine ve gönüllerine sağlık. Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 15. teşekkürler daha önce gördüm bu mimi hafta içi yapmaya çalışacağım mutlaka..

  YanıtlaSil
 16. Bu soruları Nilgün Hanım'a sorsalar nasıl cevaplardı acaba diye düşünsem, ancak bu kadar olurdu. İyi ki girmişsiniz blog dünyasına, iyi ki tanımışım sizi. Başarılarınız daim olsun.
  Mimlediğiniz için çok çok çok teşekkürler. En kısa sürede yapacağım. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 17. Blogger olmak zor gerçekten. Mesela şu saat olmuş, hala yazımı hazırlayamadığım için, içim içimi kemiriyor...

  YanıtlaSil
 18. Keyifli ve samimi bir mim yazısı olmuş. İlk yazılarla son yazılar arasında bir rahatlık farkı olduğu kesin. Yazdıkça tedirginlik azalıyor. Ayrıca blog yazmak sorumluluk ve disiplin gerektiriyor. Sevgiler:)

  YanıtlaSil

Popüler Yayınlar