KEÇE SÜSLEME

Cuma, Aralık 11, 2015

  Bu şeker pembe kabanımı sizinle birkaç gün önce paylaşmıştım. Rengi itibariyle beni vuran bu kabanımı çok sevdim. Ancak hep bir kabanımı keçe ile süsleme yapmak istemişimdir.
  Hatta keçeleri alalı çok olmuştu. Bu kabanı da alelacele ütü ile ütüleyeyim derken, ütünün son ayarda olması ve içinde hiç suyun kalmamış olmasıyla etek ucunda iz yaptı. Çok üzüldüm önce. Sonra da bu kabanı süslemek farz oldu bana. Çünkü hem çok yeni hem de rengini çok sevdim. Zaten bir süsleme yapmak istiyordum, kısmet bu kabanaymış. Aşağıdaki resimde de ütü izini görebilirsiniz, malesef.
   Keçeleri daha önce büyük bir düğmeciden almıştım.
  Keçeleri istediğim şekilde kestim. Çizerek de kesebilirsiniz. Ben göz kararı yaptım. Çünkü çok muntazam yapraklı çiçekleri doğal bulmadığımdan kimisi küçük kimisi büyük oluyor benim yapraklarda.
  Tasarım işi size kalmış. Dikmeden önce yerleştirin ki tasarımı beğenin iş bitiminde. Bu yüzden tasarımı yapıp dikmeden önce fotoğrafını çekin. Bakın ben aşağıdaki gibi tasarladım ve dikmeden resmini çektim. Ve sonra bu resme bakarak tek tek işledim. Böylelikle teyel işiyle de uğraşmanıza gerek kalmaz. Hayatımdan teyel kısmını çıkardığım için mutluyum. Çok nadirdir teyel kullandığım. Canı tez bir bayan olmak böyle birşey olsa gerek.
   Bakın alttaki resimde de bir çiçeğimi etek ucuna işledim. Bu işlemi teker teker yaptım. Asla ipi yüzeye çıkarmadan gizli el dikişi yaptım. Bu işlem, elde pantolon paçası kıvırmaya benziyor. Yani çok ufak parçaları iğneden geçirerek kumaşa sabitliyoruz keçeyi. Bu da sanki keçe kumaşa yapışmış gibi görünüyor. Bu görüntüyü seviyorum. Kaşe kumaşa da yakışıyor keçe.
  Bakın kabanın üzerimdeki ilk hali.

   Ve keçe süsleme sonrasındaki hali. Sade halini de çok seviyordum ancak mecbur kaldım  bunu yapmaya. Sizde yanan, yırtılan yerler için böyle pratik fikirler yapabilirsiniz eğer atmak istemiyorsanız kıyafetinizi. Hobinizi sadece zevk için değil işe yarar hale de dönüştürebilirsiniz bu şekilde.
   Ve şimdiki halini de sizlere sunuyorum. Sevgiler... 

AYNI KATEGORİYE AİT DİĞER YAZILARIM

27 comments

 1. ellerine sağlık güzel olmuş

  YanıtlaSil
 2. çok tatlı olmuş eline sağlıkk :)

  YanıtlaSil
 3. bayıldım Nilgün'cüm eline sağlık!

  YanıtlaSil
 4. İyiki ütü izi olmuş. Bu sayede Nilgün Aydın tasarımıyla şıklığı tamamlanmış. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 5. Emeğinize sağlık... Çok güzel olmuş... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. çok iç açıcı olmuş :) emeğinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 7. This is so cool!

  www.thepinkelephantshoe.com

  YanıtlaSil
 8. Canım paltonun canı makyaj istemiş ve siz evde yokken ütüyle anlaşmış olmalılar:))))) olay bundan ibaret:)
  Ellerinize sağlık çok hoş olmuş.

  YanıtlaSil
 9. Keçe işini denemeyi çok istiyorum. Çok güzel işler çıkıyor ortaya.

  YanıtlaSil
 10. Çok güzel görünüyor emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
 11. kreatif başkan, işyerinde blogunu öğrenmişler rahatsız etmişler, o yüzden kapatmak zorunda kalmış. ama bloglarımızı okuyormuş. arada blog dışı yorum yolluyor meraba diyor. :)

  YanıtlaSil
 12. senin yorumunu görmüştür kreatif bence :) bi de madem, iki gün önceki "ağaç" adlı yazımı okusan yaa :)

  YanıtlaSil
 13. Şiriiiiiiiin... :) Ben de beklerim Kafa'ya, görüşmek üzere... :)

  YanıtlaSil
 14. ya bende hiç hüzün yoktur ki valla. ya ben hep gülerim. hep huzurlu keyifli yaşarım. her istediğim olur. çok da şanslıyım. hayatı da ciddiye almam hiç umursamam. depresyon yanıma bile gelemez benim yaa. gün boyu kıkırdarım ya. bak aralık ayı yazılarıma, kübo serisi veya pazar 6Lısı, seviye hanım. hepsi komikler ya. yani nasıl desem. hepsi yazmakla ilgili ki. yani ben hüzünlenince hüzün yazmıyom. bu ağaç ve gül yazılarını yazarken hiç hüzün geçmedi içimden ki. hiç derdim yok. zaten yalnız yaşıyom her istediğimi yapıyom filmler konserler filan. o kadar fazla huzurluyum ki. ben çoğunluk komik öyküler yazıyom. arkadaşlarım hep dram seviyo. bak ağaç yazımı oku bak yorumları, yazılarımı arasında dramatikleri seven çok :) bazen dram da yazıyom ama ben hayal edip kurgulayıp yazıyom. yani yazarken beile hiç hüzünlenmiyom kii :)

  YanıtlaSil
 15. çok güzel olmuş renkler süper ellerinize sağlık sevgiler....))

  YanıtlaSil
 16. Keçe çok yere neşe katıyor. Burada da çok güzel olmuş...

  YanıtlaSil
 17. Ben bir keçe delisiyim biliyorsun, her yere herşeye yakışıyor keçe :) çok güzel olmuş ellerine sağlık :))

  YanıtlaSil
 18. ÇOK tatlı olmuş ve uyumlu elinize sağlık

  YanıtlaSil
 19. Şeker gibi olmuş keçeler, rengarenk. Ellerine sağlık...

  YanıtlaSil
 20. Çok hoş olmuş ellerine sağlık.Ben de keçeden yılbaşı hediye çantası yaptım:) son zamanlarda populer olan bir mimle seni mimledim baksana:)

  YanıtlaSil
 21. Harika.Modeli de rengi de bir harika.

  YanıtlaSil
 22. bence nazar olmuş kabanınızın güzelliğine :) ama böylede hoş olmuş ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 23. keçeden ziyade benc ebir siyah dantel dikseniz daha farklı ve güzel olabilir diye düşünüyorum emeğinize sağlık

  YanıtlaSil

Popüler Yayınlar