HAMİLELİKTE ÇÖREKOTUNA DİKKAT!

Pazartesi, Ağustos 24, 2015

www.nilgunozenaydin.com-hamilelikte çörek otuna dikkat-çörekotu faydaları ve zararları-hamilelikte çörekotu kullanımı
  Bugünkü yazım kendime görev bildiğim bir yazım. Aslında bir olay üzerine yazdığım bir yazı. Hamilelikte çörekotu kullanımına dikkat edilmeli, yoksa sonuçları hüsranlık verici olabilir.
  Bir sabah uyandığımda beni sıkı takip eden çok değerli bir takipçimden mesaj aldım ve bu yazıyı hamile bayanları bilgilendirme amaçlı yazmayı bir borç bildim kendimde. Bu takipçim kendisi hamile olduğu için yaptığı bir uygulamanın kendisinde düşük tehlikesine kadar yol açtığını söyledi. Bakın mesajını size bizzat yazıyorum:
" Dün hastanelik oldum sebebide saçımdaki beyazları doğal olarak nasıl gecirebilirimin derdi. 3 çay kaşığı çörekotunu havanda dövdüm ve yedim. 8 saat sonra sonuç. Çok  kanamam oldu belki 1 litre.  Şuanda durumum kritik. Çocuk düşmedi ama düşük tehdidi var. "
  Kendisi de bizzat bu postu yazmamı istedi kimse yaşamasın diye. Bu yüzden ona ayrıca teşekkür ederim. Elbette bu blogu açarken insanlığa da yararlı olmayı hedefledim. Bilgilendirmek benim için büyük bir onur.
  Hamilelikte çok şeye dikkat etmek lazım. İnternette gördüğümüz herşeye inanıp uygulamamalıyız. Ki takipçim izlediği çok ünlü bir herbalistin tavsiyesine göre hareket ediyor ve sonuç. Her tavsiye edilen her bedene uygun olmayabiliyor. Kaldı ki hamilelik birçok şeyin kısıtlaması demek. Bitki Çaylarını bile dikkatli içmek gerekiyor. Bitki çaylarında da çok içildiğinde düşük riski görülebiliyor.
  Elbette çörekotunun faydaları saymakla bitmez. Gerçekten mucizevi bir bitki. Ancak kullanım miktarı ve zamanı çok önemli.
  Bu yüzden hamile iseniz ya da hamile tanıdıklarınız varsa lütfen bu bilgiyi paylaşın.


AYNI KATEGORİYE AİT DİĞER YAZILARIM

14 comments

 1. inşallah o bebeğe bir şey olmaz :-(

  YanıtlaSil
 2. Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler bilmiyordum bunu öğrendiğim iyi oldu. İnşallah o bayanın bebeğine birşey olmaz.

  YanıtlaSil
 3. I don´t know!!

  Thanks for sharing

  http://ichbinsil.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. Çok önemli bilgiler bunlar.. Gebelikte her bitki kullanılmaz. Hatta bazıları hiç kullanılmamalıdır... Bilinçlendirmek adına bu yazıyı yayınlamak çok faydalı olmuş..
  Hanımefendi için ise gerçekten çok üzüldüm.. Umarım bir önce kendisi de bebek de sağlığına kavuşur...

  YanıtlaSil
 5. Great share dear. Love your blog.
  Wish you a lovely week ahead.

  With love,

  www.kelpasdiary.com

  YanıtlaSil
 6. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 7. güzel ve faydalı bir yazı olmuş emeğinize sağlık ben biliyordum zararlı olduğunu ama bilmeyenler için iyi oldu :)

  YanıtlaSil
 8. Malesef araştırmadan, düşünmeden her denene inanan bir millet olduk. Yediğimiz içtiğimiz her zaman önemli. Ama hamilelikte daha bir dikkat gerekiyor. Güzel bir yazı olmuş:)))

  YanıtlaSil
 9. Hamilelikte çörekotunun böylesi bir zarara sebep olacağı aklıma asla gelmezdi. Öğrendiğim iyi oldu Nilgün hanım, paylaşım için teşekkürler...

  YanıtlaSil
 10. Awesome post my Dear ! :)
  http://kasjaa.blogspot.com/

  PS: Please help me with collaboration and click Here <3

  YanıtlaSil
 11. Hamileyken kulağıma çalınmıştı benimde.Bu yazıyla tekrar hatırladım hamileler üzerindeki etkisini.

  YanıtlaSil
 12. bu faydalı bilgi için teşekkürler.. umarım bebeğe bir şey olmaz,annesi sağlıkla kucağına alır..

  YanıtlaSil

Popüler Yayınlar