ETEĞİM REVİZYONA UĞRADI ( I REVISED MY SKIRT)

Cumartesi, Ocak 24, 2015

Bu eteğimi uzun süre giymiyordum, önceki hali üç katlı, aralarda dantel şeritler vardı. Bir gün bir elbise için siyah krep kumaş lazım olunca alt parçayı çıkardım. Bu etek üstten büzgülüydü. O büzgüleri de yok etmek için lastiği çıkartıp,
öne iki pens arkaya iki pens atarak bel kısmını oturtturdum. Etek sadece arkada bir dikişle birleşiyor, yanlarda dikiş yok. Bu yüzden dikimi çok kolay ve gerçekten çok güzel görünüyor. Ben uydurdum, kolay dikiş yöntemi:)) Aradaki şeridi aslında yine ben uydurdum . Neden mi?
İşte bundan. Araya istediğim gibi bi şerit bulamayınca (çünkü tüm şeritler tül gibi inceydi, ben güpürlü bir şerit istiyordum) iki şeridi karşılıklı resimdeki gibi siyah oya ipiyle birleştirdim.
Etek şirin bi etek. Hemen dizin üstünde. Cici bir şey:) Gördüğünüz gibi alt parçada çok az büzgü var altı genişletmek için. Üst parça basen kısmına tam oturuyor. İki parçadan oluşan bu etek arka dikişiyle fazla ayrıntıyla sizi yormuyor. Arkaya da bir fermuar ve kemer takımı. Olay bitmiştir.

Bu da sizin için evdekilerden kombinim:) Size pratik bir bilgi vereyim mi? Ceketin üzerindeki broşta benim tam 3 broşumun birleşimi. Birbirine yakın tonları bu şekil takınca daha zengin bir duruş elde ediyoruz:)AYNI KATEGORİYE AİT DİĞER YAZILARIM

21 comments

 1. Güzel tasarım. Ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
 2. yine yine çok güzel, eline sağlık tatlım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yine yine teşekkür ederim melekcim..

   Sil
 3. Çok şık olmuş, ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 4. Ne güzel olmuş ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel olmuş ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
 6. Emeginize saglik... www.filizza.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çook teşekkür ederim Filiz Hanım sizi blogumda görmekten çok memnun oldum, hoşgeldiniz....

   Sil
 7. Çok güzel olmuş,ellerinize sağlık.
  http://denizkokusuu.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin kalburabastılar kadar olmasa da:))

   Sil
  2. Danteli böyle kullanmak çok iyi fikir. Etek başka bir boyut kazanmış, diz üstü eteklere bayılırım. İşte dikiş bilen kadının marifeti. öyle kolay kolay kıyafetlerimizi gözden çıkartmayız, değilmi? Nilgün hanımcığım. Sevgiler.

   Sil
  3. Teşekkür ederim Funda Hanımcığım, asla atamam. O yüzden çok fazla kıyafet var. Hep revizyona uğrar:)

   Sil
 8. Elinize sağlık Nilgün hnm. harika şeyler yapıyorsunuz. ben de eskiden terziydim ama şimdilerde hiç bir şey dikemiyorum, ilgi alanım ev dekorasyonu oluverdi. Sizi ilgiyle takip edicem, ben de sizi bloğuma beklerim belki ilginizi çeker. bloğumu yeni açtım konuğa ihtiyacı var:))

  YanıtlaSil
 9. güzel olmuş gerçekten ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 10. Çok güzel olmuş gerçekten, ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 11. Harika elinize sağlık. Güle güle kullanın sevgiler...

  YanıtlaSil

Popüler Yayınlar