Dalton Kozmetik Cilt Bakımı - Güzel Bir Cilt İçin Denizin Gücü...

Pazar, Ekim 22, 2017

kozmetik-Dalton Kozmetik Cilt Bakımı-Dalton Kozmetik-Erika Bauer
    Denizden gelen gençlik ve güzellik diyebilirim Dalton Kozmetik için. Bugün ilk defa tanışmama rağmen çok geciktiğimi anladım bu güzel uygulama ile. Ben klasik bir cilt bakımı yapılacağını düşünürken Dalton Kozmetik Cilt Bakımı ile cildimi bir kaç yıl daha geriye çektiğimi düşündüm uygulama sonrası.


    Öncelikle Dalton Kozmetik Türkiye Distribitörü İlknur Hanımın asistanı Ayşe Hanım çok güzel güleryüzlü bir şekilde beni karşıladı. Ardından İlknur Hanım derin bilgisini ve uygulama ile ilgili bilgi verdi. Aslında bu anlamda baya bilgi aldım kendisinden. Sonra uygulamaya geçildi. Ama uygulamayı anlatmadan önce Dalton Kozmetik nasıl ortaya çıkmış? ne işe yararmış? ondan bahsetmek istiyorum.

  Aslında Dalton Kozmetiğin ortaya çıkış süreci Kaptan Kustoya kadar dayanıyor. Kaptan Kusto hatırlarsanız Cebelitarık Boğazı’ndaki araştırmalarında iki farklı denizin su kütlelerinin birbirine karışmadığını tespit etmişti. Aralarında yoğunluk farkı olduğundan Atlas Okyanusu’na ait su kütlesi üstte, Akdeniz’e ait su kütlesi de altta olmak üzere iki su kütlesi birbirlerinin tarafına devamlı olarak aktıklan halde birbirlerine karışmamaktaydı. Yani, Atlas Okyanusu’nun suyu Cebelitarık Boğazı’ndan Akdeniz’e, Akdeniz’in suyu da Atlas Okyanusu’na akmakta, fakat iki su kütlesi arasında su alışverişi olmamaktaydı. Bu çalışma ve incelemenin sonunda keşfettiği bütün bilgilerin 1400 yıl önce Kur’an-ı Kerim’de bildirildiğini görünce önce şaşırmış, sonra Kur’an’ın hak kitap olduğunu kabul edip, müslüman olmuş. Dalton Kozmetiğin kurucularından Erika Bauer, Kaptan Kustodan gördüğü büyük inançla başlayarak hayalini hayata geçirmiş. Güzellik için denizdeki en etkin maddeleri kullanılabilir hale getirmiş ve böylece kozmetikte çığır açmış. Dalton Kozmetiğin sloganı: Güzel Bir Cilt İçin Denizin Gücü... 1976dan beri Almanyada geliştirilen ve üretilen bir marka. İçeriğinde deniz tuzu ve mineral özler kullanılıyor.

   Meğer denizlerdeki mineraller ile cildimizdeki mineraller aynı özellikteymiş. Bildiğiniz klasik ürünler sadece cildin ölü tabakasında kalıp anlık bakımlar yaparken, Dalton Kozmetik cildin dört tabaka aşağısına inip cildi onarmaya başlıyormuş. Yani estetisyenlerin yaptığı derin çizgileri azaltma, dolgu gibi işlemleri Dalton ile sağlıyorsunuz doğal olarak.

   Gelelim işleme; İlknur Hanım cildin yapısına uygun olarak bu işlemi yapıyor. Kuru cildim önce temizleme toniği ile temizlendi. Cildi daha sıkı ve parlak hale getirmek için önce pudra maske uygulandı. Normalde göz çevresi gibi hassas bölgelere uygulanmayan maskelerin aksine, bu maske göz çevresine de uygulandı. Maske kurudukça yüzümde bir gerginlik hissetmeye başladım.

Dalton Kozmetik Cilt Bakımı

   Sonra maske cildimden suyla silindi. Sonra özel bir serum ve kremle cildime iyice sürülerek işlem tamamlandı. Aynada gördüğüm işlem sonrası etkiden çok memnun kaldım ki benim çocuklar bile bu farkı farkett. Daha canlı ve parlak bir cilde sahip olmanın yanında, ağız kenarlarındaki nazolabial bölgedeki çizgiler açılmıştı.  Bu işlemden inanılmaz memnun kaldım. İşlem sonrası bile görünür etkilerini farkediyor olmanız çok güzel.

   Dalton Kozmetik bu anlamda çok profesyonel, çünkü cilt tipinize göre uygulamayı gerçekleştiriyor.  Yani kişiye özel uygulama yapılması extra bir avantaj. Cildiniz için çok fazla zaman ve para harcamanıza gerek yok, çünkü bu mucizevi işlem çok da uygun bütçenize.

   Ve asıl güzelliği Dalton Kozmetik siz takipçilerime yapıyor. 150 TL değerindeki bu uygulamayı sadece takipçilerime özel 100TL ye yapıyor. Tatile gitmeden bakım yapma zamanı. İşte uygulamayı yaptırabileceğiniz adres ve randevu alacağınız telefon numarası:

DALTON KOZMETİK TÜRKİYE 

Tunali Hilmi Cad. Çelikler İş Merkezi 91/88

ÇANKAYA/ANKARA


Tel: (312)380 98 87
 

Dalton Kozmetik Cilt BakımıAYNI KATEGORİYE AİT DİĞER YAZILARIM

8 yorum

 1. Never heard of this brand before! Seems really interesting :)
  xoxo
  https://itsallabouttheglowxoblog.blogspot.it/

  YanıtlaSil
 2. Birkaç numune ürününü kullanmıştım markanın. Ve İlknur hanım kesinlikle çooook bilgili :)
  Sıhhatler olsun...

  YanıtlaSil
 3. Ne kadar sürede yapıldı acaba bu bakım?

  YanıtlaSil
 4. Bende numuneleri vardı fena değil diye aklımda kalmış sadece

  YanıtlaSil
 5. böyle güzel bakım uygulamalarını seviyorum :)

  YanıtlaSil
 6. Hello dear! Great post :)
  I have changed the url of my blog and it's having problem with showing my followers the new posts I publish on my blog. Can you do me a favour? Can you please unfollow my blog via GFC and then follow it back? Then you will be able to see all my new posts :) I hope you can help me <3
  xoxo
  https://itsallabouttheglowxoblog.blogspot.it/

  YanıtlaSil
 7. Cok güzel bir uygulamaymis 😊

  YanıtlaSil

Popüler Yayınlar

KIYAFETTEN KALIP ÇIKARMA

Facebook Sayfam